Porady- psychologa .pl   ...i po problemach
Jak flirtować?
dodano: 07.08.2013

happy couple at restaurant table toasting

Młodzi ludzie szukają w związkach bliskości zarówno fizycznej jak i tej emocjonalnej.  Mężczyźni zastanawiają się jak zdobyć kobietę, a wystarczy, że wykorzystają strategie uwzględniające poniższe aspekty.

Flirt nie jest tylko zabawą, ale zachowaniem niezwykłym, angażującym naszą tożsamość. Zostanie Casanovą nie jest proste. Musimy sprawi ć, aby osoba, którą chcemy poderwać czuła się jak ktoś, kto chętnie z nami poflirtuje. Polega to na stworzeniu atmosfery, w której jest oczywiste i przyjemne, że prowadzimy miłosny dialog. Badania polskiego psychologa dr. Bartosza Zalewskiego pokazały, że potrafimy flirtować na różne sposoby od krytykowania, atakowania jak i poprzez żarty i komplementy. Najbardziej skuteczna okazała się metoda „wpływasz na mnie”. Polega ona na pokazaniu partnerowi jakie na nas wywiera wrażenia np. stosowanie fraz: „ nie będę mógł teraz usnąć, myślę ciągle o tobie”, „działasz na mnie niesamowicie, cały drżę”. Potraktowanie drugiej osoby jako siły napędzającej nasze życie w badaniach okazało się skuteczne. We flircie liczy się również atrakcyjność fizyczna partnerów. Zgodnie z teorią Davida Bussa wybieramy partnerów o podobnym do naszego poziomu atrakcyjności. Badania Bussa wykazały, że związek nieatrakcyjnego, ale bogatego z atrakcyjną kobietą to mit.

Bycie adorowanym przez drugą osobę sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Flirt nie jest zabawą w kotka i myszkę. Najlepiej aby myszka dzięki staraniom mężczyzny poczuła się jak drapieżna lwica.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

 
Copyright ©2013 Porady-psychologa.pl