Porady- psychologa .pl   ...i po problemach
Jak znaleźć pracę w dobie kryzysu.
dodano: 21.11.2014

Jak znaleźć pracę

W dobie kryzysu wiele osób zastanawia się, jak znaleźć pracę? Warto zacząć od stworzenia dobrego CV ( poradnik jak pisać CV wkrótce na naszej stronie). CV ma zachęcić pracodawcę do zaproszenia właśnie Ciebie na rozmowę rekrutacyjną. Pomyśl o swoich dotychczasowych osiągnięciach i sukcesach, a także porażkach po to, aby określić obszar zainteresowań zawodowych.

Aby znaleźć zatrudnienie, musimy wiedzieć, jaka praca nas interesuje, czyli podjąć decyzję do jakich firm i na jakie stanowiska będziemy aplikowali.

Jak znaleźć pracę – Media Społecznościowe

W szukaniu pracy pomocne mogą być portale społecznościowe typu GoldenLine lub LinkedIn. Dołączmy do naszego profilu aktualne CV. Internetowe społeczności, to narzędzie dzięki któremu pracodawcy i rekruterzy mogą dowiedzieć się, że szukamy pracy a także zapoznać się, dzięki CV z naszymi kwalifikacjami. W celu zwiększenia szans na znalezienie pracy warto odnowić dawne znajomości także poprzez media społecznościowe.

Rekomendacje pomocnym narzędziem!

Aby zwiększyć nasze szanse na znalezienie pracy zbierzmy rekomendacje od poprzednich pracodawców, najlepiej na piśmie lub uzyskajmy zgodę na ewentualne przekazanie numeru telefonu potencjalnemu przyszłemu pracodawcy. Sprawi to, że będziemy bardziej wiarygodnymi kandydatami.

Istotny w znalezieniu pracy jest kontakt z branżą, którą jesteśmy zainteresowani. Poszukajmy informacji o konferencjach czy pokazach branżowych. W trakcie takich spotkań mamy możliwość zapoznania potencjalnego pracodawcy a także pokazania siebie, jako osoby rozwijającej się i dokształcającej.

Profesjonalizm to podstawa!

Podstawą jest także profesjonalny e-mail. Zrezygnujmy z konta typu misio@ buziaczek.pl. Zadbajmy o nasz wygląd zewnętrzny. Ważna dla znalezienia pracy jest samodyscyplina.

Opracuj swój plan działania np. codziennie wyślę 3 CV, raz na tydzień będę uczestniczyć w rozmowie z potencjalnym pracodawcą.

Jak znaleźć pracę? – źródła poszukiwań:

Osoby bliskie, znajomi, prasa codzienna, portale rekrutacyjne, tablice ogłoszeń, urzędy pracy, agencje pośrednictwa pracy, biura karier, targi pracy, strony internetowe pracodawców.

Dosłownie za parę dni opublikujemy artykuł o tym jak pisać CV z którego będziecie również mogli pobrać za darmo wzór prawidłowo napisanego Curriculum Vitae.

kategoria: Praca

Tagi: , , ,

 
Copyright ©2013 Porady-psychologa.pl